רישיון לאופנוע ים – טפסים:

לנוחיותכם אספנו עבורכם את כל הטפסים הרלוונטיים שיעזרו לכם על מנת להוציא רישיון אופנוע ים. כאן באתר תוכלו להוריד את הטפסים הרשמיים של משרד התחבורה ללא עלות ו/או צורך בהרשמה כלשהי.

טופס אישור רפואי:

טופס אישור רפואי – על מנת להתחיל בתהליך הוצאת הרישיון עליכם לעבור בדיקות רפואיות אצל רופא המשפחה ולהוציא אישור שיקבע כי אתם בריאים וכשירים להוצאת הרישיון. להורדת הטופס לחצו כאן!

רופא המשפחה והאופטומטריסט חייבים לאשר את בריאותכם על גבי טופס של משרד התחבורה, מנהל הספנות והנמלים, המחלקה לכלי שייט קטנים. ניתן להוריד את הטופס ישירות מהאתר שלנו כאן!

מה כוללת הבדיקה הרפואית?

בדיקת ראיה – האישור הרפואי כולל קודם כל בדיקת ראיה, מי שמבקש להוציא רישיון לאופנוע ים פטור מבדיקת ראיית צבעי יסוד ועליו לעבור בדיקת ראיה רגילה בסיומה רושם האופטומטריסט את הממצאים שלו (גם אם יש לכם משקפיים אין בעיה לקבל אישור).
בדיקה רפואית – האישור הרפואי ממולא על ידי רופא המשפחה שלכם, הוא נדרש למלא הצהרת בריאות שקובעת כי הנכם כשירים ללימודים מעשיים לרישיון אופנוע ים, מפרט בעיות רפואיות מיוחדות אם יש ואם יש בהן מלמנוע מכם להתחיל ללמוד.

אם בריאותכם טובה אין שום בעיה לקבל את האישור וגם אם אתם סובלים ממחלה מסוימת אתם יכולים להתייעץ עם רופא המשפחה בנוגע לכשירותכם לקבלת הרישיון.

להורדת הטופס רפואי להוצאת הרישיון – לחץ כאן!

ערר על תוצאות בחינה עיונית

היה ונכשלתם בבחינה העיונית (אנחנו מקווים שלא אז תלמדו טוב). אתם יכולים להגיש ערעור על תוצאות הבחינה. לפני הגשת הערעור מומלץ להתייעץ עם מדריך השיט שלכם שיוכל להנחות אותכם אם יש לכם סיכוי או לא בערעור.

כאן תוכלו להוריד את טופס הערער ישירות מהאתר שלנו.
ערר על תוצאת בחינה עיונית להורדה – לחץ כאן!

בקשה להיתר שיט ישראלי

ספינה בדגל זר חייבת בהיתר שיט ישראל, על בעל הספינה להגיש בקשה להיתר שיט ישראלי – לחץ כאן להורדת הטופס.

חיפשתם טופס שקשור לאופנוע ים ולא מצאתם? אין בעיה צרו עמנו קשר באמצעות טופס יצירת קשר באתר ואנו נשלח אליכם את הטופס באמצעות הדואר האלקטרוני ונעלה אותו לאתר. בהצלחה